Zhrnutie

Zhrnutie projektu:

Skončili sme náš projekt po jeden a pol roku spolupráce. Bola to skvelá skúsenosť a efekty sú pôsobivé. Pozývame Vás na používanie zhromaždených materiálov.

Tento blog bude aj naďalej otvorený pre pridávanie nových materiálov: internetové nástroje sa objavujú každý deň a taktiež ďalšie miesta Európy, ktoré v budúcnosti uvidíme. Ak niekto chce pridať nejaké fotky alebo nástroje, neváhajte to urobiť. Napíšte nám: bibliotekabol@wp.pl

Náš projekt je príkladom širokého využitia počítača, internetu a informatiky, nástrojov pre rôzne interaktívne študentské úlohy. Je to tiež výsledkom spolupráce a výmeny skúseností medzi učiteľmi, pokiaľ ide o účinné použitie nástrojov Web 2.0 vo vzdelávaní.

Viacjazyčné webové stránky, vrátane širokej škály voľných programov a nástrojov Webu 2.0 užitočných vo výučbe, môže byť v najbližších rokoch základom pre učiteľov z celého sveta.

Dúfame, že nami ukázaná Európa sa stane inšpiráciou pre usporiadanie zaujímavých školských výletov, nezabudnuteľných rodinných dovoleniek a aktívnych víkendov plných spomienok. "Experiment" vo forme animácie ukazuje zmeny v našich mestách prostredníctvom prechádzajúcich mesiacov. Všetko je zdokumentované.

7.01.2013 - Decembrové zhrnutie

Vianočný čas uplynul, a s ním aj rovnako naše vianočné priania. Chýba nám posledná časť nášho "Experimentu". Čakáme na efekty. Určite budú ohromujúce.7.12.2012 – Novembrové zhrnutie

Ukončili sme hru "Čo je to?". Zažili sme veľa zábavy. Ukázalo sa, že všetko vieme o miestach, ktoré sme objavili a ktoré sú naozaj dobre prezentované v našom projekte. Gratulujeme všetkým, veľmi ďakujeme.

Náš "Experiment" stále trvá. Pozývame vás fotiť zimné scenérie našich krásnych miest. Tieto fotky budú skvelé.


7.11.2012 – Octóbrové zhrnutie

Náš projekt je jedným z MEDEA Awards 2012 Highly commended! (Vysoko hodnotení)

9 finalistov súťaže o výročné ceny Medea 2012 je známych, rovnako ako 15 vysoko hodnotených príspevkov. Všetky sú vynikajúcimi príkladmi médiami podporovaného učenia. Celkový víťaz bude vyhlásený počas slávnostného udeľovania cien MEDEA Awards, ktorá sa koná v stredu 14.novembra počas Media & Learning Conference 2011 v Bruseli.


10.10.2012 – Septembové zhrnutie

Slovenské a poľské eTwinning úrady udelili nášmu projektu certifikáty kvality. Sme veľmi radi.

Skončili sme tvorbu nášho komiksu. Neváhajte a pozvite všetkých, aby si ho pozreli. Stojí to za to, lebo konečný výsledok je prekvapujúci. Tiež pomaly končíme s našou hrou "Čo je to?". A ešte stále sa podieľame na Experimentu.

V októbri budeme aj naďalej ukazovať naše rekreačné cesty. Pozývame vás tiež ukázať krásnu, farebnú jeseň. Máte nejaké zaujímavé fotografie?


10.09.2012 – Ahojte po prázdninách!

Budeme pokračovať v projekte "Cestovanie rozširuje obzory" do januára. Aj potom bude náš blog k dispozícii a kto by chcel niečo zaujímavé pridať, bude mať možnosť to urobiť.

Teraz má určite každý z nás veľa krásnych prázdninových fotografií. Poďme ich ukázať. Pozývame vás k umiestniť ich na všetkých našich webových stránkach: na blog, v priestore pre spoluprácu a Facebooku. Zatiaľ ide všetko skvele.

Náš "experiment" tiež stále žije. Robíme komiks a hráme hru s názvom "Čo je to?".


5.07.2012 – Júnové zhrnutie

Ďakujeme všetkým za celoročnú prácu. Urobili sme skvelú prácu. Zhromaždili sme naozaj veľa zaujímavých a užitočných informácií a fotografických materiálov.

Zatiaľ sme ukázali, 93 nezvyčajných miestach v Európe: 23 kde môže človek relaxovať, 42 hodnotných pamiatok a 28 miest, ktoré sú priateľské deťom. Vzájomne sme našli, vyskúšali a využívame 125 programov, aplikácií a webových nástrojov.

Okrem obrovskej práce sme tiež mali veľkú srandu pri písaní nášho spoločného komiksu, "experimentu" a ďalších hrách. Ukázali sme naše vášne a hobby, objavili naše školy a mestá.

Prajeme vám všetkým, aby ste mali nezabudnuteľné prázdniny, krásne počasie, radosť a veľa dojmov počas letných výletov. Pamätajte na fotenie nových magických miesta Európy. Dovidenia v septembri!


5.06.2012 – Májové zhrnutie

V máji sme vytvorili mnoho zaujímavých prác: albumy predstavujúce zaujímavé miesta v Európe, súbory a plagáty. Zhromaždili sme v jednej multimediálnej prezentácii všetky nami objavené nástroje Web 2.0. Pokračujeme v našom spoločnom komikse a ešte hráme hru zvanú "Čo je to". Vytvorili sme tiež niekoľko nových úloh a kvízov. V nich si overíte, koľko ste si zapamätali z našich výletov.

Máj a jún je doba školských výletov. Vďaka nim môžeme ukázať ďalšie zaujímavé a krásne miesta v Európe. Chceme tiež povzbudiť, aby ste fotili pekné miesta počas prázdnin. Nezabudnime si zbaliť knihu do svojho batohu. Ukážme si svoje obľúbené knihy. Navrhnime ich svojim priateľom.
5.05.2012 -  Aprílové zhrnutie

V priebehu apríla sme spoznali zaujímavé a priateľské miesta Európy, kde sa môžu deti hrať a spoznali sme aj viac nástrojov Web 2.0. Pomaly sa chystáme zhrnúť naše cestovanie. Spoločne sme sa vytvoriť komiks o hľadaní Kniha múdrosti a hráme hru s názvom "Čo je to?".

V máji ukážeme ďalšie zaujímavé miesta na dovolenku.

Deti tiež vytvárajú zložky alebo prezentácie o známych miestach. Premýšľame aj o novom projekte pre budúci školský rok.5.04.2012 -  Marcové zhrnutie

V marci sme sa "navštívili" ďalšie zaujímavé a krásne miesta v Európe a objavili sme nové nástroje Web 2.0. Tiež dokončujeme zložky s miestami pre deti. Pozývame vás k ich nahratiu v priestore pre spoluprácu a na blogu.

V apríli a máji budeme ukazovať ďalšie zaujímavé prázdninových destinácií, lebo prázdniny sa blížia naozaj rýchlo. Tiež vyzývame k spolupráci vo vytváraní komiksu o hľadaní The Book of Wisdom.

Je to tiež vhodný čas kontrolovať, či navzájom poznáme miesta, ktoré sme si navzájom predstavili. Pozývame vás k hre s názvom
"Čo je to?"


5.03.2012 -  Februárové zhrnutie

Vo februári sme zmenili náš blog. Teraz vyzerá oveľa lepšie. Ivana a Teresa pracovali naozaj tvrdo a prenášali veľa materiálov aj v priestor pre spoluprácu. Tešíme sa :-)) Teraz bude možno jednoduchšie zapojiť do projektu všetkých účastníkov. Radi by sme vás poprosili k aktivite.

V marci ukážeme ďalšie časti Európy, predovšetkým priateľské k deťom. Budeme sa snažiť vytvárať zložky z týchto miest - v angličtine a vo svojom rodnom jazyku rovnako. Máme čas na to do konca marca.

Máme ďalšiu ponuku pre všetkých, ktorí majú záujem. Budúci týždeň sa objaví komiks na našom blogu. Spoločne budeme cestovať po Európe a hľadať Knihu múdrosti. Podrobnosti budú zverejnené čoskoro.
6.02.2012 – Januárové zhrnutie

Radi by sme srdečne privítali nových účastníkov z Turecka a Portugalska. Určite budeme úspešne spolupracovať.

Začneme náš "experiment". Študenti budú fotografovať jedno miesto, ktorý si zvolia. Toto miesto budú fotiť na začiatku každého mesiaca do konca projektu. Z každej fotografie všetci budú následne tvoriť animáciu, ktorá bude prezentovať zmeny času spôsobené na tomto mieste.

Objavili sme a objavíme ďalšie zaujímavé miesta v Európe a nové nástroje.

Vo februári predstavíme ďalších častí Európy, predovšetkým priateľské pre deti. Pokúsme sa vytvárať zložky týchto miest - v angličtine a rovnako vo svojom rodnom jazyku. Máme na to čas do konca marca.
 

8.01.2012 – Decembrové zhrnutie.

Náš blog rýchlo rastie. Predstavujeme 30 zaujímavých miest v Európe, ktoré sme navštívili, a tiež 56 programov a internetových nástrojov, ktoré sme objavili a teraz používate. Dúfam, že každý účastník bude čoskoro k nám a bude to všetko ešte oveľa zaujímavejšie.

V januári sme sa pokračovať v našich úloh od decembra. Ukážeme zaujímavé miesta na návštevu cez víkend a my sme náš koniec súťaže o najlepší vianočný. Čoskoro začneme sa hlasovania a vymenovanie víťazov.


5.12.2011  November končí.

Prosím, skupiny, ktoré to neurobili - doplňte chýbajúce materiály. Skúste to urobiť v decembri. Každý z nás by mal ukončiť predstavenie svojej školy a mesta, predstaviť svoje hlavné mestá a aspoň jedno miesto na dovolenku. Skupina zo Slovinska je na tom veľmi dobre. Blahoželáme k zaujímavým materiálom.

Naše úlohy na december. Ukážeme ďalšie zaujímavé miesta na výlety cez víkendy a urobíme aj vianočnú súťaž. Súťaž bude trvať do konca decembra. Na priestore pre spoluprácu sme vytvorili nový oddiel a každý z nás bude nahrávať pohľadnice vytvorené deťmi. Musia však zahŕňať regionálne alebo národné prvky. Začiatkom januára sa pustíme do hlasovania a zvolíme si víťaza.

Môžeme sa tiež pokúsiť oživiť obrazy vytvorené práve deťmi napríklad v programe Skicár. To môžeme ľahko urobiťť v špeciálnom programe pre animáciu. Príklady takýchto programov sú v ponuke našich nástrojov Tools Web 2.0.1.11.2011  Prešiel prvý mesiac nášho projektu.
 
Ako sme naplánovali, v októbri sme predstavili sami seba, naše školy a mestá. Chceli by sme poďakovať všetkým skupinám, ktorá to už urobili.

V novembri si pospomíname na dovolenky a predstavenie hlavných miest v našich krajinách. Každá skupina bude prezentovať 2-3 miesta, ktoré stojí za to navštíviť počas dovolenky. Môžeme to urobiť v priestore pre spoluprácu a aj na spoločnom blogu.

Ja a Teresa so žiakmi sme na tom veľmi dobre s našimi národnými blogmi: 

Slovensko: http://travel-broadens-sl.blogspot.com/
Poľsko: http://travel-broadens-pl.blogspot.com/
Bolo by skvelé, keby nás každý nasledoval. Samozrejme môžete pridať svoje vlastné nápady, by sme radi, keby sme ich využili.

Ak chcete, môžete tiež písať o svojej práci na projekte o svojich školách na TwinBlogu a v našom spoločnom blogu: Čo sa deje v našich školách?  

Budeme sa navzájom lepšie spoznávať a deti tiež nadviažu nové kontakty. Srdečne všetkých pozývame. Teresa
01.10.2011 - Harmonogram projektu
September - Tvorba stránok

Október - Predstavujeme naše ja, naše školy a mestá.

November - Prázdninové spomienky, kapitál našej krajiny.

December - január - Miesta na návštevy počas víkendov, súťaž o vianočné prianie s regionálnymi tradíciami.

Február - marec - Zaujímavé miesta pre deti, zložky z týchto miest.
Február - jún - Pokus o vytváranie zaujímavých fotografií z toho istého miesta, na záver tvora animácií z nich

Apríl - máj - Návrhy na dovolenku, animované Veľkonočné pohľadnice

Jún - "S knihou v batohu" -  kníhy, ktoré by ste si mali vziať dovolenku a zhrnutie.